• webtanan
  • تیر 07, 1400
  • بدون دیدگاه

طراحی وب سایت دانشگاهی – معرفی دانشگاه و هیئت علمی :

معرفی دانشگاه و موسسه آموزشی یکی از مهمترین بخشها در یک وب سایت دانشگاهی میباشد. چراکه بسیاری از کاربران قبل از آمدن به دانشگاه مورد نظر سری به وب سایت میزنند و از تمامی بخشها بازدید به عمل می آورند. بنابراین با انتخاب این سرویس و طراحی این بخش از وب سایت این حق را برای مراجعه کنندگان خود قائل شوید. در طراحی این صفحه از وب سایت از تصاویر و ویدئوهای مربوطه هم میتوانیم استفاده نماییم.

بخش تابلوی اعلانات دانشگاه :

مطمئنا انتخاب طراحی این صفحه از وب سایت باعث افزایش بازدید کنندگان وب سایت شما خواهد شد. چراکه بسیاری از دانشجویان برای اطلاع از آخرین اتفاقات در دانشگاه میتوانند به این بخش مراجعت نمایند. حتی دانشجویانی که در دانشگاه نیستند. آنها برای اطلاع از جدیدترین اتفاقات میتوانند این صفحه از وب سایت را به دوستان و هم کلاسیهای خود هم معرفی نمایند.

بخش اطلاعیه ها و تقویم آموزشی دانشگاه :

همیشه صادر نمودن اطلاعیه ها در دانشگاه و رساندن آن اطلاعیه به گوش دانشجویان کار سختی میباشد. بنابراین با انتخاب این سرویس میتوانید این پروسه را راحتتر و آسانتر نمایید. میتوانیم با طراحی این صفحه از وب سایت کاربران وب سایت را هر روزه افزایش دهیم. افزایش بازدید کننده در نهایت وب سایت شما را معروفتر خواهد نمود و بازدید کنندگان بیشتر در نهایت درآمد بیشتری را برای شما همراه خواهد داشت.

بخش قوانین و آئین نامه ها :

آشنا نمودن دانشجویان چه قدیمی ها و چه جدیدترها با قوانین حاکم بر دانشگاه و فضای آموزشی بسیار مهم میباشد. بنابراین عقیده داریم که انتخاب این سرویس اجتناب ناپذیر میباشد. در این صفحه از وب سایت میتوانیم قوانین و آیین نامه ها را در قالب گروه بندی های مشخص بیان نموده تا کاربران بتوانند در حداقل مدت زمان به این اطلاعات با ارزش دسترسی پیدا نمایند. طراحی این صفحه از وب سایت را از دست ندهید.

بخش تقویم آموزشی و لیست دروس :

نمایش دادن تقویم آموزشی و برنامه زمان بندی شده آن در وب سایت میتواند مخاطبان خاص خودش را داشته باشد. دانشجویان بر مبنای برنامه اعلام شده در این قسمت میتوانند برنامه ریزی نمایند و انتخاب واحدهای خود را دقیق و صحیح تر انتخاب نمایند. به صورت کلی میتوانیم برنامه زمان بندی کلاس ها و تقویم آموزشی را در پروفایل کاربران نمایش دهیم و یا به صورت خبرنامه در طول مدت زمان مشخصی برای آنها ایمیل شوند. طراحی این صفحه از وب سایت را فراموش نکنید.

بخش فوق برنامه :

حتما یک دانشگاه و یا موسسه آموزشی میتواند بر حسب نیازش برنامه فوق العاده داشته باشد تا دیگر دانشجویان با وارد شدن به این بخش از آن اطلاع داشته باشند. طراحی این صفحه از وب سایت را برای راحتی دانش پذیران در نظر بگیرید. آنها منتظر چنین صفحه ای هستند تا بتوانند اطلاعات فوق برنامه ها را در آن دیده و حتی عملیات ثبت نام آنلاین و پرداخت وجه آن را انجام دهند. طراحی این صفحه از وب سایت را از دست ندهید.

بخش مقالات و مطالب برگزیده دانشجویان و اساتید :

دانشگاه و موسسه آموزشی به دادن مقاله و بروز بودن مقالات معروف و مشهور میباشد. بنابراین میتوانید با درست نمودن یک بانک اطلاعاتی درست از مقالات و نمایش زیبای آنها در وب سایت باعث جذب مخاطب و کاربران و دانشجویان نیز گردد. با طراحی این صفحه از وب سایت میتوانید بازدید کنندگان و مخاطبان خود را افزایش داده و در گوگل رتبه خیلی خوبی را برای وب سایت دانشگاه خود داشته باشید.

بخش سمینار ها و همایش ها :

وجود این سرویس در وب سایت باعث بالا رفتن نشاط و مهم شدن دانشگاه شما نیز گردد. برنامه های زمان بندی شده سمینارها همراه با موضوعات و اطلاعات تکمیلی آن را میتوانید در این بخش قرار دهید. در نهایت حتی برای این قسمت میتوانید سیستم رای گیری هم قرار دهید. در طراحی این صفحه از وب سایت میتوانیم از تصاویر سمینارهایی که قبلا برگزار شده است هم استفاده نماییم.

بخش دانلود فایلهای مورد نیاز کاربران :

بسیاری از دانشجویان در وب سایت های دیگر به دنبال این صفحه هستند. شما میتوانید با فراهم نمودن امکانات دانلود برای هر قسمت یا دپارتمان مورد نظر, دانشجویان را برای دانلود مقالات, جزوات, کتابها و بسیاری از موارد دیگر در سایت ترغیب نمایید. با پیدا شدن فایل مربوطه دانشجویان به وب سایت دانشگاه شما وفادار خواهند ماند و هر لحظه احساس نیاز به این وب سایت خواهند داشت. در طراحی آن از جدیدترین تکنیک ها استفاده خواهیم نمود.

طراحی سیستم ثبت مشخصات کاربران و اساتید :

با انتخاب این صفحه از وب سایت در نهایت آمار و اطلاعات مراجعین و مشتریان و اساتید و کاربران وب سایت را خواهید داشت تا در زمان مناسب بتوانید با آنها ارتباط برقرار نمایید. در طراحی این سیستم میتوانیم به گونه این عمل نماییم که در پروفایل شخصی اساتید و کاربران بتوانیم در هر لحظه سرویس ویژه ای را برای آنها فعال نماییم تا هر روزه به وب سایت دانشگاه شما مراجعت نموده و بازدید کنندگان وب سایت شما افزایش پیدا نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *