زمان مطالعه: 3 دقیقه

تالیف محتوا به چه معناست؟

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که تالیف محتوا در حقیقت به‌ معنای ترجمه و گر.دآوری مقالات از سایت‌ های خارجی است، اما باید بدانید که این چنین نیست و محتوای تالیفی در واقع به محتوایی گفته می‌شود که نویسنده با استفاده از منابع معتبر انگلیسی و فارسی و با کمک خلاقیت و تجربه نویسندگی که دارد آن را تولید می‌کند

درواقع می‌توان گفت کلمه به کلمه متن از ذهن نویسنده آمده و تمام نکات نگارشی نیز در آن رعایت شده است. تمام این موارد باعث می‌شوند که نویسنده به زمان زیادی برای آماده کردن این محتوا نیاز داشته باشد و حتی برای برخی از محتواها تحقیقات مختلفی را نیز انجام دهد.

دلیل اهمیت محتوای تالیفی چیست؟

 

 

تولید محتوای تالیفی چیست و چه کاربردی دارد؟ کجا از محتوای تالیفی استفاده نکنیم؟ 9

 

از آنجایی که هر متن تالیفی ساخته‌ ی ذهن یک نویسنده است و نظیر ندارد، برای مخاطب، کارفرما و از همه مهمتر موتورهای جستجو مانند گوگل ارزشمند خواهد بود. در حقیقت این سبک از محتوا به دلیل متفاوت بودن، بسیار برجسته‌ تر از دیگر محتوا است و می‌تواند باعث قدرت و در نتیجه موفقیت موضوعی که به این شیوه نوشته می‌ شود باشد.

 

ویژگی‌ های یک نویسنده موفق محتوای تالیفی

امروزه بسیاری از افرادی که در حوزه نویسندگی فعالیت دارند، گردآورنده یا مترجم هستند که فعالیت حرفه‌ ای و خوبی دارند، اما لزوما یک گردآورنده یا مترجم خوب، مولف خوب نیز نخواهد بود، زیرا تولید محتوای تالیفی به افرادی نیاز دارد که برخی از ویژگی‌ها را داشته باشند.

تولیدکننده محتوای تالیفی باید خلاق، خوش‌ذوق، با استعداد و با تجربه باشد.
نویسنده محتوای تالیفی باید دانش و اطلاعات بسیاری داشته باشد؛ همچنین در انجام پژوهش نیز قوی ظاهر شود.
نویسنده باید ادبیات و لحن نوشتار مخصوص به خود را داشته باشد.
ذهنیت و تفکر فردی که تولید محتوای تالیفی انجام می‌دهد، باید نسبت به سایر نویسنده‌ها متفاوت باشد.
داشتن مهارت تولید محتوا در زمینه‌های تخصصی

آیا تولید محتوای تالیفی روی سئو نیز تاثیر دارد؟

 

تولید محتوای تالیفی چیست و چه کاربردی دارد؟ کجا از محتوای تالیفی استفاده نکنیم؟ 11

 

همان‌طور که می‌دانید، امروزه موتورهای جستجو نسبت به خاص و یونیک بودن محتوا حساس‌تر شده‌اند و کوچکترین محتوای کپی می‌تواند تاثیرات منفی را برای یک سایت به‌ همراه داشته باشد. حال از آنجایی که محتوای تالیفی ساخته‌ ی ذهن نویسنده است، یک محتوای منحصربه‌فرد که نظیر ندارد آماده خواهد شد و چنین محتوایی بی‌ شک ارزشمند است.

بنابراین اگر شما برای سایت خود از تولید محتوای تالیفی استفاده کنید، می‌توانید اعتبار بیشتری به سایت بدهید و کاربران بیشتری را از این طریق جذب کنید، زیرا آن‌ ها متوجه می‌شوند که مشابه محتوای شما در هیچ سایتی وجود ندارد. به دنبال این موضوع و بازدید بالای مخاطبان، سایت شما رتبه خوبی به دست خواهد آورد و تمام این موارد به بهبود سئو سایت شما کمک خواهند کرد.

نکاتی که باید برای تولید محتوای تالیفی در نظر گرفت

1. نوشته نباید خواننده را خسته کند: متن نوشته شده باید جذاب و خوانا باشد، از همین رو توصیه می‌شود نویسنده هنگام تولید محتوای تالیفی از تیترهای جذاب و بامعنی، لیست، جدول و مواردی از این دست استفاده کند تا نظر خواننده به متن جلب شود.
2. شناسایی مخاطب: نویسنده باید بداند که برای چه کسی می‌نویسد، زیرا داشتن اطلاعات در این باره کمک می‌کند که فرد بتواند پاسخ درستی به نیاز مخاطب بدهد و مطلب جذاب‌ تری را نگارش کند.
3. جلب اعتماد مخاطب: نویسنده‌‌ ای که در محتوای تالیفی از موضوع اصلی غافل شود یا در نوشته‌ اش غلط املایی وجود داشته باشد، نمی‌تواند نظر مخاطب را به درستی جلب کند، از همین رو به املای صحیح واژه‌ها و همچنین به‌روز بودن نوشته دقت داشته باشید تا بتوانید نظر مخاطب را به‌ عنوان نویسنده جلب کنید.

.جمع‌بندی

همان‌طور که گفته شد، تولید محتوای تالیفی از ارزشمند‌ترین روش‌ های تولید محتوا است که کیفیت آن به دانش، خلاقیت، استعداد و تجربه نویسنده بستگی دارد. بنابراین اگر فکر می‌کنید که برای نگارش چنین محتوایی آماده هستید، توصیه می‌شود مهارت‌های خود را برای فعالیت در این زمینه ارتقاء دهید و با استفاده از تکنیک‌ های مخصوص در این زمینه موفق شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتوای جدید