زمان مطالعه: 3 دقیقه

حتما برای شما هم سوال پیش آمده که سئو چیه و چرا این موضوع به یک دغدغه برای افراد فعال در این حوزه تبدیل شده ؟ و چه کارهایی را روی یک محتوا باید انجام داد تا در صفحه یک گوگل نمایش داده شود؟ در حقیقت برای تولید محتوا سئو شده باید در ابتدا به تولید محتوا با کیفیت روی آورد و سپس انتظار داشت که آن محتوا رتبه بالایی را در جستجوی گوگل کسب کند.

 

تولید محتوا با کیفیت چیست؟ چک لیست سئو محتوا برای رسیدن به صفحه یک گوگل 9

چک لیست اصول محتوای سئو شده

چک لیست اصول محتوای سئو شده

برای سئو سایت به صورت حرفه ای باید چندین چک لیست را به شرح زیر روی سایت پیاده سازی کنید.

1.چک لیست اصول سئو
2.چک لیست سئو فنی
3.چک لیست جستجوی کلمات کلیدی
4.چک لیست محتوا
5.چک لیست سئو داخلی (On-Page)
6.چک لیست بک لینک سازی

هر یک از این چک لیست ها خودشون دارای تکنیک هایی هستند که باید روی محتوای سایت اعمال شوند تا محتوا تبدیل به محتوای سئو شده بشه. در ادامه توضیح مختصری در مورد هر یک از آن ها می دهم.

 

تولید محتوا با کیفیت چیست؟ چک لیست سئو محتوا برای رسیدن به صفحه یک گوگل 11

راهنمای تولید محتوا سئو شده

راهنمای تولید محتوا سئو شده

به نکاتی در مورد تولید محتوا با کیفیت و سپس اصول سئو آن ها اشاره می کنم.

1.همیشه تولید محتوایی اصیل و دست اول نسبت به محتوایی کپی و تکراری ارجح تر است و بیشتر مورد توجه کاربران و گوگل قرار می گیرد. برای تولید یک محتوای خلاقانه باید محتوای سایت رقبا را زیر و رو کنید و سعی کنید مطلب را از زاویه ای دیگه و با تغییر چشم انداز بنویسید.

2.محتوایی را خلق کنید که برای کاربر مفید باشد و کاربر بتواند پاسخ سوالات خودش را از داخل متن بگیرد.
3.در نوشتن مطلب منظم باشید یعنی به متنی که می نویسید ساختار بدید و حاوی یک مقدمه جذاب و گیرا، تیترهای متنوع و کاربردی و جمع بندی مفیدی باشد.
4.در انتخاب کلمات کلیدی از الگوریتم مرغ مگس خوار اطاعت کنید و معنادار بودن و مفید بودن متن و ارتباط بین کلمات کلیدی و موضوع را رعایت نمایید.
5.تلاش کنید هر روز یک محتوای جدید روی سایت بگذارید تا ربات های گوگل با رغبت بیشتری سراغ سایت شما بیایند.
6.از ویرایش و بروزرسانی محتواهای قدیمی غافل نشوید و حداقل تا 20 درصد کل محتوا را ویرایش کنید اما فراموش نکنید که باید یو آر ال (URL) محتواها نباید تغییر کنند.
7.یک محتوای یکسان را در چندین صفحه منتشر نکنید که این کار موجب مشکوک شدن ربات های گوگل شده و محتوای شما را کپی تشخیص می دهند.
8.برای افزایش ارزش سئو سایت باید زمانی که محتوای جدیدی منتشر می کنید آن را به محتوای قدیمی لینک دهید.
9.هر چه می توانید توضیحات متا و تگ های متای محتوای خود را گیراتر و جذاب تر بنویسید تا در نگاه اول کاربر و موتورهای جستجو را به سوی خود ترغیب نمایید.
10.تیتربندی و عنوان بندی در محتوای متنی را جدی بگیرید و هرگز نباید تگ عنوان و تگ H1 یکسان باشند.
11.اگر سرعت لود سایت برایتان اهمیت دارد بهتر است حجم و کیفیت تصاویر و ویدئ های سایت را در حد قابل قبولی نگه دارید.
12.برای افزایش تعامل کاربر با سایت می توان محتوای سایت را دسته بندی کرد و از چند تگ یک کلمه ای یا چند کلمه استفاده کرد. بنابراین کاربر براحتی می تواند به محتوای دلخواه خود دست یابد.
13.برای تولید محتوای با کیفیت باید خودتان را مخاطبی فرض کنید که از موضوع هیچ اطلاعی ندارد؛ بنابراین باید محتوای تولیدی شما برای مخاطب به زبان ساده و روان بیان شود.
14.استفاده از تکنیک تاپیک و پیلار کلاستر یا همان خوشه سازی محتوایی می تواند یک روش مفید برای سئو سایت و افزایش رتبه محتوا در جستجوهای گوگل باشد.
15.باید بین محتوا و هدف جستجو تطابق ایجاد کنید تا کاربران و گوگل توجه ویژه ای به محتوای شما داشته باشند.
16.امروزه اکثر کاربران از طریق گوشی های هوشمند به اینترنت متصل می شوند؛ بنابراین باید صفحات سایت را برای تمام دیوایس ها ریسپانسیو کنید تا کاربران به راحتی در هر صفحه نمایشی محتوای سایت را به درستی ببینند.

جمع بندی

برای تولید محتوای باید کیفیت اولین نکته خلق محتوایی یونیک و بدون کپی برداری است تا بتواند توجه موتورهای جستجو و کاربران را به خود جلب کند. تولید محتوا سئو شده در مرحله بعدی قرار می گیرد که باید تکنیک هایی که در بالا گفته شد روی محتوای سایت پیاده سازی شود. در نهایت و با گذشت مدت زمان معینی محتوای مورد نظر به صفحه یک گوگل خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتوای جدید